Sākums : Brokeru pakalpojumi : Profesionālā klienta statuss

Profesionālā klienta statuss

Viena no MiFID direktīvas prasībām ir klientu klasifikācija nodrošinot investīciju pakalpojumus, tai skaitā brokeru pakalpojumus. Saskaņā ar klasifikāciju, profesionālam klientam ir pietiekama pieredze un zināšanas, lai patstāvīgi strādātu ar finanšu instrumentiem, ieskaitot finanšu instrumentus un tirdzniecības stratēģijas ar potenciāli augsto investīciju risku (atvasinātie finanšu instrumenti, maržinālā kreditēšana).
 
AS Expobank specializējas investīciju pakalpojumu sniegšanā profesionāliem klientiem, un nesniedz investīciju pakalpojumus klientiem, kuriem šāds statuss nav piešķirts.
  
Klientam tiks piešķirts profesionālā klienta statuss, ja klients ir juridiska persona, kas atbilst vienam no sekojošiem kritērijiem:
 • Klientam ir profesionāla tirgus dalībnieka licence (banku, brokeru, depozitāra licence u.c.);
 • Atbilst vismaz diviem no zemāk minētiem punktiem:
  • Aktīvu bilances vērtība ir lielākā par 20 000 000 EUR;
  • Gada neto apgrozījums ir lielāks par 40 000 000 EUR;
  • Pašu kapitāls ir lielāks par 2 000 000 EUR;
 • Finanšu darbība ir klienta saimniecības darbības pamatvirziens.
Profesionālais statuss klientam var tikt piešķirts arī pēc pieprasījuma, ja klients – fiziska vai juridiska persona, atbilst diviem no zemāk minētiem kritērijiem:
 • Pēdējā gada laikā aktīvākajā ceturksnī tika veikti vismaz 10 būtiska apmēra darījumi, ar attiecīgiem finanšu instrumentiem;
 • Klienta finanšu portfeļa vērtība, ieskaitot naudas līdzekļus un finanšu instrumentus, ir ne mazāka par 500 000 EUR;
 • Klients ne mazāk par gadu ir ieņēmis amatu, kas prasa zināšanas par finanšu operācijām un finanšu instrumentiem.
Profesionāla klienta statusa saņemšanai:

riecāsimies sniegt Jums atbildes uz Jūsu jautājumiem par finanšu tirgu perspektīvām, tirdzniecību un brokeru pakalpojumiem. Brokeru operāciju pārvaldes kontakttālruņi:+371 66155777 un +7 495 2499024, e-pasts: broker@expobank.eu.

tirdzniecības konta atvēršanas jautājumiem AS Expobank Jūs variet vērsties pie Jūsu klientu apkalpošanas menedžera. Dokumentus, kas reglamentē mūsu sadarbību, Jūs atradīsiet sadaļā Noteikumi.
 
 
Brokeru operāciju pārvalde
+371 66155777, +7 495 2499024
broker@expobank.eu


AS Expobank
Kr. Valdemāra iela 19
Rīga, LV-1010, Latvija
(+371) 67043510
info@expobank.eu
I-Banka Latvija