Sākums : Brokeru pakalpojumi : Profesionālā klienta statuss

Profesionālā klienta statuss

Viena no MiFID direktīvas prasībām ir klientu klasifikācija nodrošinot investīciju pakalpojumus, tai skaitā brokeru pakalpojumus. Saskaņā ar klasifikāciju, profesionālam klientam ir pietiekama pieredze un zināšanas, lai patstāvīgi strādātu ar finanšu instrumentiem, ieskaitot finanšu instrumentus un tirdzniecības stratēģijas ar potenciāli augsto investīciju risku (atvasinātie finanšu instrumenti, maržinālā kreditēšana).
 
AS Expobank specializējas investīciju pakalpojumu sniegšanā profesionāliem klientiem, un nesniedz investīciju pakalpojumus klientiem, kuriem šāds statuss nav piešķirts.
  
Klientam tiks piešķirts profesionālā klienta statuss, ja klients ir juridiska persona, kas atbilst vienam no sekojošiem kritērijiem:
 • Klientam ir profesionāla tirgus dalībnieka licence (banku, brokeru, depozitārija licence u.c.)
 • Atbilst vismaz diviem no zemāk minētiem punktiem
  • Aktīvu bilances vērtība ir lielākā par 20 000 000 EUR
  • Gada neto apgrozījums ir lielāks par 40 000 000 EUR
  • Pašu kapitāls ir lielāks par 2 000 000 EUR
 • Finanšu darbība ir klienta saimniecības darbības pamatvirziens
Profesionālais statuss klientam var tikt piešķirts arī pēc pieprasījuma, ja klients – fiziska vai juridiska persona, atbilst diviem no zemāk minētiem kritērijiem:
 • Pēdējā gada laikā aktīvākajā ceturksnī tika veikti vismaz 10 būtiska apmēra darījumi, ar attiecīgiem finanšu instrumentiem
 • Klienta finanšu portfeļa vērtība, ieskaitot naudas līdzekļus un finanšu instrumentus, ir ne mazāka par 500 000 EUR
 • Klients ne mazāk par gadu ir ieņēmis amatu, kas prasa zināšanas par finanšu operācijām un finanšu instrumentiem
Profesionāla klienta statusa saņemšanai:

Priecāsimies sniegt Jums atbildes uz Jūsu jautājumiem par iespējām finanšu tirgos, tirdzniecību un brokeru pakalpojumiem. Brokeru operāciju pārvaldes kontakttālrunis: +371 66155777, e-pasts: broker@expobank.eu.

 

AS Expobank sniedz brokeru pakalpojumus saskaņā ar Eiropas Savienības MiFID direktīvu. Saistībā ar tirdzniecības konta atvēršanas jautājumiem Jūs variet vērsties pie Jūsu klientu apkalpošanas menedžera. Dokumentus, kas reglamentē mūsu sadarbību, Jūs atradīsiet sadaļā Noteikumi.

 
 
Brokeru operāciju pārvalde
+371 66155777
broker@expobank.eu


AS Expobank
Kr. Valdemāra iela 19
Rīga, LV-1010, Latvija
(+371) 67043510
info@expobank.eu
I-Banka Latvija