Sākumlapa
07.05.2021, 21:30:09 
 
Valūtas maiņa bezskaidrā naudā
Pērk  Pārdod
EUR/USD 1.194 1.237
GBP/USD 1.378 1.42
USD/CHF 0.883 0.915
USD/RUB 71.58 76.01
Visas valūtas
 
 

AS Expobank līdz ar stratēģijas maiņu būtiski paplašina vietējo uzņēmēju kreditēšanu (intervija Dienas Bizness ar bankas valdes priekšsēdētāju Rolandu Legzdiņu)

Foto: Kaspars Teilāns

 

Kāds iemesls ir šīs stratēģijas maiņas pamatā?

 

Mēs vēlamies strādāt Latvijā. Tiekoties ar dažādu jomu ekspertiem, secinājām, ka ekonomikā ir vērojams teju kredītu vakuums. Viens ir tas, ka bankas ļoti ilgi izskata kredītu pieteikumus, kā dēļ nereti klientam iecerētie darījumi šajā gaidīšanas laikā nereti izbeigušies, tā arī nerealizēti. Tādēļ saredzam lielu potenciālu mūsu pienesumam tieši šajā nišā Latvijā. Bet vēl vairāk – mūsu tuvāko gadu plānos ir arī attīstīt darbu visas Baltijas mērogā. Protams, tas nenozīmē, ka īstenosim lielu ekspansiju arī kaimiņvalstīs ar filiāļu tīkla veidošanu. Mēs sevi redzam kā tehnoloģisku banku, kas ar moderno tehnoloģiju palīdzību var ērti sniegt pakalpojumus gan Latvijas reģionos, gan arī kaimiņvalstīs.

 

Kas vēl mainās bankas darbības stratēģijā?

 

Primāri mēs nākotnes attīstību un produktu klāsta paplašināšanu viennozīmīgi saistām ar Latviju – saredzam, ka turpmākajos trijos gados mums būs gana daudz iespēju un darba. Savukārt Igaunijas un Lietuvas virzienā paralēli raugāmies, ņemot vērā, ka Latvijā darbojas pietiekami daudz kaimiņvalstu uzņēmēju, kuriem noteikti kādā brīdī būs nepieciešamība arī pēc finansējuma savas attīstības nodrošināšanai Latvijā. Nebūs gluži tā, ka mēs tagad lauzīsimies Igaunijas vai Lietuvas banku tirgū, mēģinot konkurēt par kaimiņvalstu klientiem, kuriem jau ir ilgstoša un noteikti veiksmīga vēsturiska sadarbība ar savas valsts komercbankām vietējā tirgū. Taču jāpiebilst – klienti šodien ļoti novērtē bankas pieejamību un gatavību dialogam, konkrētus brendus un preču zīmes tie atstāj otrajā vai trešajā plānā.

 

Atgriežoties pie Latvijas – mēs aktīvi strādājam, lai piesaistītu kā klientus ne tikai juridiskās, bet arī privātpersonas. Taču būtiski – privātpersonu segmentā Latvijā noteikti nepretendējam uz klienta pamatbankas statusu, jo neesam universāla banka un nepiedāvājam, piemēram, patēriņa un hipotekāras kreditēšanas produktus, bet gan pamatpakalpojumus - noguldījumu, norēķinu kontus, karšu produktus un attālināto kontu vadību. Tai pašā laikā mūsu piedāvātais bonuss privātpersonai ir pievilcīgi procenti par depozītnoguldījumu, ko savukārt šodien lielākā daļa citu banku nepiedāvā. Eiropas bankās jau ir gadījumi, kad klienti maksā par eiro atlikumu glabāšanu bankā, bet ne banka klientam. Paradoksāli, bet fakts!

Visa intervija šeit:  


« Atpakaļ


AS Expobank
Kr. Valdemāra iela 19
Rīga, LV-1010, Latvija
(+371) 67043510
info@expobank.eu
I-Banka Latvija SmartDeposit
_