Sākumlapa
17.06.2021, 19:30:09 
 
Valūtas maiņa bezskaidrā naudā
Pērk  Pārdod
EUR/USD 1.168 1.211
GBP/USD 1.369 1.411
USD/CHF 0.9 0.932
USD/RUB 70.26 74.61
Visas valūtas
 
 

AS Expobank valdes priekšsēdētājs R. Legzdiņš: Krīze mudina aktīvāk domāt par nākotni

Rolands Legzdiņš, AS Expobank valdes priekšsēdētājs

 

Ekonomiskā recesija, pieaugošs bezdarbs un nedrošība par nākotni – to daudzi vēlētos likt kā pirmos uzsvarus, kad tiek vaicāts par aizvadītā gada norisēm un to vērtējumu. Tomēr tas nav tik viennozīmīgi. Krīze nevienu neiepriecina un nepadara laimīgu, taču vienlaikus krīze liek domāt, meklēt risinājumus, jaunus paņēmienus darba un dzīves ritma uzturēšanai.

 

Gribam atbalstīt aktīvos un darīt gribošos Latvijas uzņēmumus

AS Expobank, līdzīgi kā daudziem citiem uzņēmumiem, 2020. gadam nospraustos mērķus gada vidū nācās pārskatīt, jo bija skaidrs, ka COVID-19 un tam līdzi nākošā nenoteiktība ir uz ilgāku laiku. Tomēr mums nav iemesla teikt, ka finanšu sektorā būtu tikpat nelabvēlīga situācija, kāda tā bija 2008. – 2010. gadā, kad tieši bankas cieta visvairāk. To apliecina esošās tendences – proti, pieprasījums pēc finansējuma jauniem projektiem dažādās uzņēmējdarbības nozarēs ir stabils. Uzņēmēji pie mums turpina vērsties, lūdzot izskatīt finansējuma iespējas, lai attīstītu jaunas idejas, pārstrukturētu ražošanu, paplašinātos vai mainītos atbilstoši jaunajiem tirgus apstākļiem. Tas atspoguļojas arī bankas finanšu rādītājos – šā gada laikā esam palielinājuši savu kredītportfeli par vairāk kā 85%.

Priecē, ka uzņēmēji uz banku nāk entuziasma un apņēmības pilni. Tas ir labi, jo uzņēmējs saprot – ja spēs pārliecināt potenciālos naudas devējus, ka biznesa ideja ir dzīvotspējīga, ka ir atrasts veids, kā realizēt ieceri un plānus – sadarbība ar banku būs veiksmīga. Mēs esam un gribam būt kopā ar tiem uzņēmējiem, kuri vēlas meklēt risinājumus, kā darīt labāk, kā darīt savādāk, kuri meklē finansējumu savu biznesa ideju realizēšanai. Esam tie, kas var palīdzēt finansējuma piesaistē un esam gatavi atbalstīt Latvijas uzņēmumus, kuri iet un dara. Nedrīkst būt situācijas, kad uzņēmējam finansējums nav pieejams. Jā, var būt stingrāki nosacījumi tā saņemšanai, klienti tiek rūpīgāk vērtēti (tai skaitā potenciālo klientu reputācija), taču, ja atbilsti visām prasībām un spēj aizstāvēt savu ideju – ir jābūt iespējai šo ideju īstenot!

Jāsaka, kad nesen Finanšu ministrija prezentēja Finanšu sektora attīstības plānu 2021.–2023. gadam, kuram ir trīs galvenie bloki - “Finansējuma pieejamība un investīciju iespējas”, “Digitalizācija un inovatīvu pakalpojumu pieejamība” un “Ilgtspējīgas finanses”. Būtībā šī plāna projekts apstiprināja mūsu bankas līdzšinējos darbības principus – gan atbalsts investīcijām, gan digitalizācija, gan ilgtspēja.

 

Tehnoloģijas veicina pakalpojumu “saplūšanu”

Pēc finanšu sektorā veiktā “kapitālā remonta” bankas daudz lielāku uzmanību pievērš klientu izvērtēšanai, pirms vispār uzsākt sadarbību. Tas prasa papildus resursus un, protams, arī izmaksas, kā arī zināmu izturību un pacietību no klientu puses. Krīze ievieš korekcijas cilvēku paradumos, daudziem samazinās ienākumi. Šie un citi faktori arī finanšu nozarei liek domāt, kā sabalansēt izdevumus un ieņēmumus. Nav atšķirības, vai ir 100 vai 100 000 klientu – drošības, kontroles un citas prasības visām bankām ir vienādas un jāpilda. Ja nebūs iespējams ar pašu resursiem nosegt izmaksas, nāksies meklēt citus risinājumus, piemēram, apvienošanos.

Izmaiņas nebanku finanšu sektora regulējumā šai finanšu nozares daļai nesīs daudz jaunu izaicinājumu. Nebūs pārsteigums, ja šajā nozarē uzņēmumi apvienosies ne tikai savā starpā, bet, iespējams, arī ar bankām.

Arī AS Expobank pēdējo divu gadu laikā viens no darbības virzieniem ir tehnoloģisku risinājumu attīstība. Ne vien bankas iekšējo procesu automatizācijai un efektivitātes celšanai, bet arī jaunu klientu piesaistei un apkalpošanai, pilnībā jaunu darbības virzienu atklāšanai un esošo klientu apkalpošanas uzlabošanai. Lai arī COVID-19 dēļ dažu projektu prezentēšana klientiem un sadarbības partneriem ir aizkavējusies, mēs plānojam jau drīzumā vienu no saviem jaunajiem risinājumiem nodot “atklātībai”. Būtībā var teikt – arī mēs pamazām “saplūstam” ar FinTech nozari, taču joprojām paliekam pilnvērtīga banka ar attiecīgiem kvalitātes, drošības un atbilstības standartiem.

FinTech risinājumu ienākšana mūsu pakalpojumu klāstā ir vēl viens veids, kā atbalstīt uzņēmējus un arī fiziskas personas, kuri domā par nākotni pēc pandēmijas , nevis pasīvi nogaidot, bet aktīvi rīkojoties.

Finanšu nozares eksperti norāda, ka finanšu tehnoloģiju attīstība ir kļuvusi par nozīmīgu globālu tendenci. Lai arī Latvijā pēdējos gados vairāk koncentrējamies uz nozares sakārtošanas un atbilstības jautājumiem, mums ir visas iespējas iekarot globālas pozīcijas un būt progresa virzītājiem finanšu tehnoloģiju nozarē, jo Latvijā IT sektors ir ļoti augstā līmenī un mēs spējam ātri pieņemt lēmumus un virzīt tirgū jaunas idejas.

Izaicinājumu netrūkst nevienā ekonomikas sektorā, tas ir skaidrs. Bet, kas gan būtu dzīve bez izaicinājumiem?


« Atpakaļ


AS Expobank
Kr. Valdemāra iela 19
Rīga, LV-1010, Latvija
(+371) 67043510
info@expobank.eu
I-Banka Latvija SmartDeposit
_